KRAJAN CARP

Návrat do zeleného pekla.

30.6.2011 NOVINKA Výpravy za kapry, Trvalý odkaz


Po necelých dvou měsících jsem se vrátil zpět na Tovačovská jezera. Konkrétně na Jezero III.(Anínské). Tentokrát jsem se utábořil na úplně druhé straně než jsem byl na jaře, tedy od strany Anína, na hloubce.

Měl jsem štěstí protože, od mého místa nalevo, bylo dost prostoru na hledání potenciálních lovných míst. Neváhal jsem tedy a vyrazil na vodu s echolotem. Našel jsem si výborná místa pro lov. Bylo zde krásně členité dno s lavicemi v hloubkách od 15m až po 6m. Stačilo si jen vybrat a zavést nástrahy s návnadou.
Pro tuto výpravu jsme po dohodě s Radkem P. vybrali k otestování boilies GREEN SEASHEL, KRILL, MONSTER CRAB, BLUE LAGOON z řady PROTEIN a TOP, na zakrmení jsem sebou vzal ještě boilies z řady NUTRA BANÁN-OLIHEŇ a čistou OLIHEŇ. Z POP-UP jsem měl sebou OLIHEŇ,KRAB.Tyto samé příchutě jsem měl sebou i v DIPECH. Než jsem se vydal na tuto výpravu, naložil jsem si do kelímků od každého druhu boilies do jednotlivých dipů. To se ukázalo jako rozhodující pro tuto výpravu.
Hned první den asi 4h od zavožení přichází první jízda na panáčka s POP-UP OLIHEŇ s GREEN SEASHELv dipu OLIHEŇ. . Montáž byla zavezena cca 150m od břehu na hloubce 7,5m zakrmeno asi 0,5kg GREEN SEASHEL. Zdejší kapři mají ukrutnou sílu a jsou neskutečně bojovní. Z důvodu obrovského množství travin se zde kapři nadají zdolávat ze břehu (tedy pokud nechcete a kapra přijít). Musel jsem tedy hned usednou do člunu a kapra zdolat z něj. Vše se povedlo a kapr skončil na podložce. Váha ukázala 12kg a metr 82cm. Pěkná ryba na začátek                                                            
Druhý den okolo 11h dopolední mi hlásič oznamuje další, ale brutální jízdu. Kapr vzal opět z toho samého místa, ale jeden rozdíl tu přece byl. Odpor kapra při zdolávání byl přece jenom větší. Neváhám a skáču do člunu a jedu zdolávat. Po úspěšném souboji kapra přivážím ke břehu. Kapr měl 80cm a 14kg. Opět na panáčka s POP-UP OLIHEŇ s GREEN SEASHEL v dipu OLIHEŇ.  
Odpoledne druhý den se nad námi stáhly mraky a přišel neskutečný příval deště. Říkám si konečně to srazí kapry ke dnu, protože bylo vidět jak se kapři vyhřívají u hladiny. Bohužel kapry to nejenom srazilo ke dnu, ale vítr který přišel s deštěm odtáhl snad všechny ryby na druhou stranu jezera. To pro nás všechny co jsme seděli na této straně, znamenalo konec záběrů. Jenom sem tam přišel nějaký záběr. Pokoušel jsem se ryby hledat snad ve všech hloubkách a místech. Až se mi to třetí den večer podařilo. Ryby jsem našel. Záběry chodily sice od menších kapříků kolem 7 – 10 kg, ale chodily. Kapři chodily na všechny druhy boilies na některé víc na některé méně. Nejúčinnější byl GREEN SEASHELL, KRILL, BANÁN-OLIHEŇ. Bohužel se mi už do konce výpravy nepodařilo chytit větší kapra, ale bylo to příjemně strávených pět dní. Sice jsem už dlouho nezažil tak proměnlivé počasí, někdy nešlo ani přes mlhu vidět ani na hladinu vody. Ale bylo to super.
 
Jediné co mi zde vadilo bylo jak někteří kapři jsou odření a mají na sobě plísně. Je to nejspíše důsledek toho jak je voda plná vázek a někteří rybaří rvou kapry při zdolávání ze břehu přes tyto překážky. Není to snad takový problém zdolat kapra ze člunu. Co říkáte?
 
 
S pozdravem za CIB Krajan

Průměrná známka: 1,63

Komentář ke článku (0)

Kontakt

Flowik.87@seznam.cz